ضعيف پادشاه تایلند قانون زندان تصویر

ضعيف: پادشاه تایلند قانون زندان تصویر شهروند تایلند اهانت به سگ ملکه

گت بلاگز اخبار پزشکی درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

در بررسی‌های محققان دانشگاه ییل مشخص شد رژیم‌های غذایی که کالری آنها بسیار پایین هست، می‌توانند به آسانی دیابت نوع 2 را درمان کنند. 

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

عبارات مهم : دیابت

در بررسی های محققان دانشگاه ییل مشخص شد رژیم های غذایی که کالری آنها بسیار پایین هست، می توانند به آسانی دیابت نوع 2 را درمان کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، محققان در طول سالیان متمادی اعلام کرده اند که دیابت نوع 2 را می توان با رعایت رژیم های غذایی تحت کنترل درآورد ولی حال محققان دانشگاه “ییل”(Yale) در بررسی های خود متوجه شدند که با استفاده از رژیم های غذایی می توان اثرات این بیماری را معکوس کرده و حتی آن را درمان کرد.

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

مدتی است که محققان و پزشکان نسبت به فراگیر شدن بیماری دیابت نوع دو در سراسر دنیا هشدار می دهند و تعداد مبتلایان را تا چند صد میلیون نفر برآورد می کنند.

بر اساس تخمین های اعلام شده است تا سال 2050 ازهر سه آمریکایی یک نفر به دیابت نوع دو مبتلاست و راحت ترین راه کنترل آن رعایت رژیم غذایی است.

در بررسی‌های محققان دانشگاه ییل مشخص شد رژیم‌های غذایی که کالری آنها بسیار پایین هست، می‌توانند به آسانی دیابت نوع 2 را درمان کنند. 

حال محققان دانشگاه ییل در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند در صورتی که فرد مبتلا به این بیماری به مدت دو ماه در روز بین 600 تا 800 کالری دریافت کند، می تواند به طور کامل درمان شود.

این تحقیقات در مراحل ابتدایی خود به سر می برد و محققان شرح آن را اعلام نکرده اند؛ ولی آزمون های حیوانی که در این تحقیق انجام شده است اند کاملا رضایت بخش بوده اند.

محققان دانشگاه ییل موفق شده است اند در این تحقیقات سه مکانیسم اثرگذار بر کم کردن میزان قند خون را شناسایی کنند.

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

آنها با تمرکز بر فرایندهای متابولیسمی کبد، متوجه شدند این رژیم می تواند تبدیل لاکتات، گلیکوژن و آمینواسید به گلوکز و به عبارت راحت تر تولید قند را کم کردن دهد.

این فرایند چربی کبد را نیز کم کردن داده و پاسخ کبد به انسولین را نیز اصلاح داده است.

در بررسی‌های محققان دانشگاه ییل مشخص شد رژیم‌های غذایی که کالری آنها بسیار پایین هست، می‌توانند به آسانی دیابت نوع 2 را درمان کنند. 

“جرالد شولمن”(Gerald Shulman)، محقق ارشد این تحقیق گفت: در صورتی که آزمون انسانی نیز با موفقیت انجام شود، می توان داروهای بسیار موثری جهت مقابله با این بیماری فراگیر تولید کرد.

دیابت شیرین نوع ۲ ( Diabetes mellitus type 2) که سابق بر این آن را دیابت شیرین غیروابسته به انسولین (NIDDM) یا دیابت بزرگسالان می نامیدند، نوعی اختلال در سوخت و ساز بدن است که با اوج بودن گلوکز خون در شرایط مقاومت در برابر انسولین و کمبود نسبی انسولین شناسایی می شود. این مسئله در تقابل با دیابت شیرین نوع ۱ است که در آن به علت تخریب سلول های جزیره ای در لوزالمعده با کمبود مطلق انسولین مواجه هستیم.

درمان دیابت نوع 2 با رژیم 2 ماهه!

نشانه های کلاسیک این بیماری عبارتند از احساس تشنگی مفرط، تکرر ادرار و احساس گرسنگی مفرط. ۹۰ درصد افراد مبتلا به دیابت به دیابت نوع ۲ دچار هستند و ۱۰ درصد دیگر به ترتیب به دیابت شیرین نوع ۱ و دیابت بارداری مبتلا هستند. گفته می شود که چاقی علت عمده دیابت نوع ۲ در افرادی است که به لحاظ ژنتیکی مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستند. از دیگر دلایل آن می توان به عدم تحرک، فشار خون بالا، داشتن HDL خون پایین یا تری گلیسیرید اوج اشاره کرد.

در شروع بیماری می توان با زیاد کردن ورزش و اصلاح رژیم غذایی دیابت نوع ۲ را کنترل کرد. اگر سطح گلوکز خون با این روش ها به اندازه کافی پایین نیامد، ممکن است مصرف داروهایی مانند متفورمین یا انسولین مورد نیاز باشد. معمولاً باید به طور مرتب سطح قند خون کسانی که انسولین مصرف می کنند، کنترل شود.

نرخ مبتلا شدن به دیابت به نحوه قابل توجهی در ۵۰ سال اخیر به موازات چاقی زیاد کردن یافته هست. تا سال ۲۰۱۰ تقریباً حدود ۲۸۵ میلیون نفر مبتلا به این بیماری بودند و این درحالیست که تعداد آنها در سال ۱۹۸۵ حدود ۳۰ میلیون نفر بوده هست. عوارض ناشی از قند خون اوج می تواند مشمول بر بیماری قلبی، سکته ها، رتینوپاتی دیابتی که بر بینایی اثر می گذارد، نارسایی کلیوی که در آن فرد ممکن است نیاز به دیالیز داشته باشد و گردش ضعیف خون در دست و پا که ممکن است منجر به قطع عضو شود.

این مطالعه در مجله Cell Metabolism انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: دیابت | کنترل | محققان | بیماری | انسولین | دانشگاه | مبتلا شدن | رژیم غذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz