ضعيف پادشاه تایلند قانون زندان تصویر

ضعيف: پادشاه تایلند قانون زندان تصویر شهروند تایلند اهانت به سگ ملکه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

بدلکاری سریال کبری 11 گفت: گروه کبری 11 همچنان با قدرت به کار خود مشغول هستند و در 3 پروژه‌ای که در شهر کلن داشتند من هم حاضر بودم ولی بعد از اینکه جهت ادامه به

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

قره خانی : همچنان با گروه کبری11 کار می کنم/با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می کنند

عبارات مهم : ایران

بدلکاری سریال کبری 11 گفت: گروه کبری 11 همچنان با قدرت به کار خود مشغول هستند و در 3 پروژه ای که در شهر کلن داشتند من هم حاضر بودم ولی بعد از اینکه جهت ادامه به اتریش رفتند به خاطر نگهداری از دخترم نتوانستم گروه را همراهی کنم ولی به محض بازگشت بازهم فعالیت مشترکمان ادامه پیدا خواهد کرد.

علیرضا قره خانی بدلکار مطرح ایرانی که سالها در سطح بین المللی فعالیت داشته این روزها خود را جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران و شروع فیلمی کاملاً اکشن آماده می کند.

وی یکی از دوستان صمیمی و از شاگردان بدلکار فقید “پیمان ابدی” است که خاطرات زیادی در پروژه های داخلی و خارجی با پیمان داشته است.

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

قره خانی با سابقه همکاری با گروه بدلکاری سریال “کبری 11” یکی از اشخاص مشهور این حوزه در سطح بین المللی محسوب می شود. وی بعد از فوت پیمان ابدی به آلمان رفته و زیاد وقت خود را در کنار دخترش سپری می کند ولی حالا می خواهد با قدرتی دو چندان راهی سینمای کشور عزیزمان ایران شود.

به همین مناسبت خبرنگار میزان، طی مصاحبه ای مشروح علاوه بر زنده کردن یاد و خاطره پیمان ابدی، در مورد پرسشها عمده رشته بدلکاری و خطراتی که به همراه دارد تلفنی با قره خانی به گفت وگو نشسته است.

بدلکاری سریال کبری 11 گفت: گروه کبری 11 همچنان با قدرت به کار خود مشغول هستند و در 3 پروژه‌ای که در شهر کلن داشتند من هم حاضر بودم ولی بعد از اینکه جهت ادامه به

در ابتدا کمی در مورد اوضاع بدلکاری در کشور عزیزمان ایران صحبت کنیم، شما شرایط حال حاضر بدلکاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

بدلکاری در سینما و تلویزیون کشور عزیزمان ایران از سال 85 درست هنگامی که که “پیمان ابدی” روش ها و شیوه مدرنی از بدلکاری را وارد کشور عزیزمان ایران کرد رنگ و بویی تازه به خود گرفت. این شیوه وارد شده است به شدت مورد استقبال قرار داده شد و به نوعی کاملاً جواب داد. به نظر من بدلکاری هم اکنون در شرایط بسیار خوبی به سر می برد و سه تا چهار گروه بسیار منسجم و فعال داریم که کار خود را به خوبی انجام می دهند.

به نظر شما بدلکاری در کشور عزیزمان ایران توانسته خود را به سطح جهانی اش نزدیک کند؟

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

به نظر من اوضاع بدلکاری در کشور عزیزمان ایران به موازات اروپا پیش می رود و همان کارهایی که آنها انجام می دهند را ما هم البته به نوعی دیگر انجام می دهیم. کار انجام شده است در کشور عزیزمان ایران و خارج از کشور عزیزمان ایران با هم یکسان است منتها آنجا این عملیات با وسایل پیشرفته تر و جدیدتری انجام می شود ولی ما متاسفانه در کشور عزیزمان ایران مجبوریم تمام حرکات و عملیات را با امکانات محدود و ساخته های دستی خودمان انجام دهیم.

به تازگی اخباری مبنی حضور گروه های بدلکاری بدون مجوز شنیده می شود، به نظر شما جهت جلوگیری از حضور افرادی که بدون تخصص وارد این حرفه می شوند و بعضاً به دیگران آسیب های جدی وارد می کنند چه باید کرد؟

این پرسش بسیار خوبی هست. باید به شدت و جدیت با چنین گروه هایی برخورد کرد لیکن اینها اسم بدلکاری را خراب می کنند. از نظر من وزارت ارشاد باید مستقیماً وارد عمل شده است و با تشکیل گروهی نظارتی با گروه های غیر استاندارد برخورد کند. من همواره می بینم و پیگیر هستم که تعداد بسیار زیادی گروه بدلکاری بدون هیچ نظارتی به فعالیت می پردازند. بهتر است که وزارت ارشاد فهرستی از گروه های حرفه ای تهیه کرده و در اختیار تولید کنندگان قرار دهد تا بدانند با چه گروه هایی می توانند کار کنند و به غیر از این فهرست اجازه همکاری با گروه های غیرحرفه ای را ندهند. به این طریق استعدادهای خوبی هم که در گروه های بدون مجوز هستند می توانند به گروه های تحت نظارت منزل سینما اضافه شوند.

بدلکاری سریال کبری 11 گفت: گروه کبری 11 همچنان با قدرت به کار خود مشغول هستند و در 3 پروژه‌ای که در شهر کلن داشتند من هم حاضر بودم ولی بعد از اینکه جهت ادامه به

آیا آمار دقیقی از گروه های رسمی و غیر رسمی بدلکاری در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

در حال حاضر تعداد بسیاری از این گروه ها هستند که روی خود اسم گذاشته و با قیمت های بسیار پایین کار می کنند. مثلاً اگر قیمت معمول صحنه چپ کردن ماشین 5 میلیون تومان است این گروه ها با 500 هزار تومان کار را در شرایطی بسیار غیراستاندارد و خطرناک انجام می دهند. اتفاقات بسیار وحشتناکی از این گروه ها سر می زند به وفور دیده شده است و حتی به فوت هم ختم شده است است.

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

پیشنهاد و یا توصیه شما به جوانان علاقه مند به بدلکاری چیست؟

من به جوانانی که به حرفه بدلکاری علاقه مند هستند توصیه می کنم جهت یادگیری فقط به سراغ گروه هایی بروند که زیر نظر وزارت ارشاد و منزل سینما فعالیت می کنند. در حال حاضر 4 نفر هستند که زیر نظر این دو نهاد فعالیت می کنند و جوانان می توانند با حضور در کلاس های آنها آموزش های استانداردی داشته باشند.

شما سال های زیادی با زنده یاد پیمان ابدی فعالیت داشتید. آیا بعد گذشت چندین سال از فوت پیمان همچنان دلتنگ او می شوید؟

روزی نیست که من به پیمان فکر نکنم. هم اکنون هشت سال از فوت پیمان گذشته ولی من هنوز به فکر وی هستم. هنگامی که در اینترنت تصویر های او را می بینم به روزهای خوب همکاری و دوستی با پیمان فکر می کنم. واقعیت امر اینکه من عالی ترین روزهای زندگی ام را روزهایی می دانم که با پیمان کار کردم. من از پیمان بسیار یاد گرفتم. پیمان ابدی دوست و استاد من بود. حدود بیست سال در آلمان کنار هم درس خواندیم و زندگی کردیم. هنگامی که سال 85 پیمان به کشور عزیزمان ایران آمد من پیش او آمده و پیمان دوره های بسیار مشکل را جهت من گذاشت. بعد از آن من دستیار اول پیمان شدم چون همه چیز را از خود او یاد گرفته بودم. من همه چیزم را مدیون وی هستم و امیدوارم بتوانم بالاخره یک روز این زحمت ها را جبران کنم.

اگر بخواهید یکی از خاطرات خودتان با پیمان ابدی را جهت ما تعریف کنید، آن خاطره چیست؟

من خاطرات زیادی با پیمان دارم ولی یکی از خاطرات شیرین من با پیمان به زمانی بر می گردد که قرار بود پیمان یک ماشین را چپ کند. ما ماشین را جهت عملیات آماده کردیم و من تمامی لباس های ضد ضربه را پوشیدم. پیمان پرسید تو آیا لباس پوشیدی، این کار خطرناک است و بگذار خودم انجامش دهم ولی من اصرار داشتم که خودم ماشین را چپ کنم. خدا را شکر من ماشین را به درستی چپ کردم و پیمان آن روز از این اتفاق خیلی خوشحال بود که کارم را یاد گرفته ام.

در حال حاضر مشغول چه فعالیتی هستید؟ آیا فیلم یا سریال خاصی را در دست اقدام دارید؟

من از سال 92 به آلمان برگشتم و این بازگشتم دلایل زیادی داشت. اول اینکه در کشور عزیزمان ایران دسته های بدلکاری زیادی درست شده است بود و این نام بدلکاری را خراب کرده بود. من همه چیز را در کشور عزیزمان ایران به شاگردان پیمان سپردم و اینجا به فعالیت با گروه کبری 11 ادامه دادم. در حال حاضر کارگردانی دو کار را انجام داده ام و منتظرم تا کار جدیدم در کشور عزیزمان ایران به کارگردانی رامین سهراب زاده شروع شود.

در حال حاضر چه هدفی را در حوزه بدلکاری دنبال می کنید؟

هدف مهم من از بدلکاری رشد کیفی این رشته در کشور عزیزمان ایران هست. خیلی دوست دارم این رشته در کشور عزیزمان ایران پیشرفتی بیش از آنچه تاکنون داشته را تجربه کند.

به نظر شما در سینمای کشور عزیزمان ایران تا چه اندازه باید جدی تر به بدلکاری نگاه شود؟

باید بیش از این به بدلکاری بها داده شود لیکن بدلکاری جزوی از سینما هست. مثلاً در جشنواره فیلم فجر هیچ صحبتی از بدلکاران نمی شود. سخت ترین کارها را بدلکاران انجام می دهند ولی هیچ تشکری از آنها نمی شود. اینها توقعاتی است که به آسانی می تواند به وسیله وزارت ارشاد برآورده شود. مسئولین باید از فرزند های بدلکار حمایت کنند لیکن این فرزند ها خیلی زحمت می کشند تا بتوانند با انرژی بیشتری به کارشان ادامه دهند. هنگامی که از کسی تقدیر شود شخص جهت تقدیر دوباره تلاش در پیشرفت خود می کند.

دلیل کم کاری شما در سالهای گذشته چه بوده؟ آیا نبود پیمان ابدی باعث این کم کاری شده است یا کلاً خودتان گزیده کار شدید؟

من از سال 91 که از کشور عزیزمان ایران خارج شدم. تهیه کنندگان دوست دارند با خود من کار کنند ولی به واسطه مسافت و دوری نمی توانم سر آن پروژه ها حاضر شوم ولی مطمئن باشید از چند وقت بعد با قدرتی دو چندان به سینمای کشور عزیزمان ایران باز می گردم.

آیا جهت جشنواره فیلم فجر امسال فیلمی است که جهت بدلکاری در آن حضور داشته باشید؟

نه متاسفانه امسال در جشنواره فیلم فجر در هیچکدام از آثار حضور ندارم ولی جهت تمامی دوستانم که در این جشنواره حضور دارند آرزوی موفقیت می کنم.

تا حالا از نزدیک با کدام یک از شخصیت های اکشن دنیا آشنا شدید؟

من چندان با شخصیت های جهانی اکشن آشنا نیستم و فقط یکی دوبار ” اردوغان آتالای” را سر کار دیده ام ولی اینطور که با کسی رفیق باشم اینطور نیست.

هنوز هم با عوامل سریال کبری 11 همکاری دارید؟ ساخت این سریال همچنان ادامه دارد؟

بله گروه کبری 11 همچنان با قدرت به کار خود مشغول هستند و در 3 پروژه ای که در شهر کلن داشتند من هم حاضر بودم ولی بعد از اینکه جهت ادامه به اتریش رفتند به خاطر نگهداری از دخترم نتوانستم گروه را همراهی کنم ولی به محض بازگشت بازهم فعالیت مشترکمان ادامه پیدا خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | فعالیت | ایرانی | بدلکاری | اخبار فرهنگی و هنری

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

همچنان با گروه کبری11 کار می‌کنم/ با ۵۰۰ هزار تومان ماشین چپ می‌کنند ، قره‌خانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz