ضعيف پادشاه تایلند قانون زندان تصویر

ضعيف: پادشاه تایلند قانون زندان تصویر شهروند تایلند اهانت به سگ ملکه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

«پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع الخروج شده است اند یا مرتبا به دادگاه احضار می شویم»؛ این خبری بود که فائزه هاشمی روز گذشته اعلام کرد و باعث تعجب بعضی افراد

ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

عبارات مهم : زندان

«پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع الخروج شده است اند یا مرتبا به دادگاه احضار می شویم»؛ این خبری بود که فائزه هاشمی روز گذشته اعلام کرد و باعث تعجب بعضی افراد شد، آیا که اکنون مهدی هاشمی دوران محکومیت خودش را می گذراند و فائزه هاشمی هم چند سال پیش دوران محکومیت خود را طی کرد. بنابراین فرزندان آیت ا… ابایی از پیگیری به پرونده هایی ندارند که علیه آنها تشکیل می شود و به قانون تن می دهند، مانند همین اظهار نظر فائزه هاشمی که نشان می دهد آنها از قانون تخطی نکرده و هر وقت احضار می شوند، به دادگاه می روند. فائزه هاشمی می گوید: «قبلا من این قدر پرونده نداشتم.

ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

قبلا کم وبیش داشتم، ولی در چهار پنج ماه گذشته مدام احضاریه می فرستند که هنگامی که می رویم عمدتا گزارش های کذب است و واقعیت ندارد و به نظر هم می رسد که این ماجرا می خواهد ادامه پیدا کند و تمامی ندارد.» ولی بی تردید این دادگاه رفتن ها و محدودیت ها از 19 دی سال گذشته معنای دیگری دارد؛ گویی اعتبار محکم عاطفی که پیش از این وجود داشت، دیگر وجود ندارد و به عبارتی دیگر پدر نیست که قرآن را بالای سر فرزند بگیرد و جهت او دعا کند. در آن وقت که مهدی جهت گذراندن دوره محکومیت خود به زندان رفت، آیت ا… ناراحت بود، ولی تلاش کرد این ناراحتی پنهان بماند، آیا که می دانست او اعتبار محکمی جهت فرزندان خود و فرزندان کشور است.

غلامعلی رجایی، مشاور آیت ا…، در مورد آن روز می گوید: «ایشان پدری است که اعتقاد است پسرش مجرم نیست و به علت مسئولیت بالایی که در نظام دارد، واکنشی نداشته و سخنی نگفته تا جامعه ملتهب نشود، ولی به زندان رفتن مهدی معترض هست. تصویر العمل آیت ا… هاشمی در همان روز زندان رفتن مهدی، طبیعی و عادی بود و فقط سریعتر از مجمع رفتند تا ناهار را با فرزند خود قبل از زندان رفتن صرف و وی را بدرقه کند. ایشان صبح روز زندان رفتن مهدی، هنگام ورود به مجمع با لبخند با من برخورد کرد و کاملا عادی بود، ولی قاعدتا مثل هر پدری عاطفه دارد، ولی این عاطفه را به مثابه یک سیاستمدار درکنش اجتماعی و سیاسی خود بروز و ظهور نمی دهد.»

«پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع الخروج شده است اند یا مرتبا به دادگاه احضار می شویم»؛ این خبری بود که فائزه هاشمی روز گذشته اعلام کرد و باعث تعجب بعضی افراد

روایت محسن هاشمی

محسن هاشمی، پسر بزرگ آیت ا… هاشمی، نقش بزرگتر خانواده را دارد و این مسئولیت کوچکی جهت او نیست که تا قبل از دی 95 شاهد نقش آفرینی پدر در آرامش فضای خانواده و کشور بود. محسن باید سنگ صبور گلایه های فائزه و دلتنگی های فاطمه باشد که می نویسد: «خیال روی تو در هر طریق همره ماست؛ روحش شاد و یادش گرامی باد. اندیشه و تفکر تو آخر ناپذیر هست. آیت ا… هاشمی رفسنجانی(ره) آموزگار صبر و مرد روز های سخت بود»؛ مشوق یاسر و حمایتگر خانواده مهدی بود.

محسن هاشمی در فروردین اظهار داشت: «پرونده مهدی با وجود گزارش های مثبتی که از قاضی پرونده به دفتر مسئولان عالی رتبه نظام در وقت حیات آیت ا… هاشمی رفسنجانی ارسال شده است بود، در فرایند اعاده دادرسی به نتیجه نرسید. البته اعاده دادرسی محدودیت جهت طرح ندارد و ما امیدواریم با کم کردن التهابات سیاسی، این پرونده به صورت کارشناسی مجددا پیگیری شده است و حکم آن نقض و اعاده دادرسی شود.

ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

در مورد خواهرم فائزه نیز امیدوارم در دادگاه تجدیدنظر مساله حل شود.» او در مورد روزهای بدون اعتبار پدر توضیح می دهد: «شرایط دشواری هست. از دست دادن پدر جهت هر خانواده ای سنگین و طاقت فرساست، ولی جهت ما عنوان دومی هم وجود دارد. از نظر بسیاری از ایرانیان و مردم، آیت ا… هاشمی رفسنجانی پدر و اعتبار ای جهت جامعه بودند و این فقدان بار روانی و اندوه مضاعفی ایجاد می کند، هرچند همدردی و همراهی مردم بسیار برایمان شیرین و تسلی بخش هست. از اسفندماه که مرخصی برادرم مهدی تمام شد و مجددا به زندان بازگشت، شرایط مادرم دشوارتر شده است هست. همه ما تلاش می کنیم ایشان را که بیشترین زحمت را از فقدان آیت ا… می برند، تسلی دهیم.»

روایت فاطمه

فاطمه هاشمی دختر بزرگ آیت ا… هم راجع به تمکین برادرش مهدی به قانون و بازگشت به کشور به رغم اطلاع از محکومیت که با توصیه پدر صورت گرفت، می گوید: «مهدی خودش خواست برگردد. مقامات کشوری تاکید داشتند که مهدی بازنگردد و به پدرم می گفتند که نظر ما بر این است که مهدی برنگردد و در لندن بماند، ولی مهدی خودش از اول اصرار داشت که بازگردد. او می گفت: من حاضرم زندان بروم ولی حقانیت من روشن شود. مهدی با پای خودش به کشور آمد و تنها موضوعی که از روز اول بر آن تاکید می کرد، این بود که جلسات دادگاه علنی برگزار شود که این اتفاق نیفتاد.

«پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع الخروج شده است اند یا مرتبا به دادگاه احضار می شویم»؛ این خبری بود که فائزه هاشمی روز گذشته اعلام کرد و باعث تعجب بعضی افراد

در نهایت مهدی به زندان رفت و قرار شد که درخواست اعاده دادرسی بدهد و آخرین گفته ها این بود که نظر دیوان عالی مبنی بر نقض حکم بود. خیلی ها معتقدند که مهدی بی گناه است.» فاطمه هاشمی به خوبی نشان می دهد که پدر چگونه آنها را از کودکی با زندان رفتن و دلایل آن آشنا کرده هست، چنان که می گوید: «همیشه برایم افتخار بود که چنین پدری دارم. زمانی که فرزند بودم و نمی توانستم میان زندانی سیاسی و زندانی سایر جرایم تفاوت قائل شوم، هرگاه که در مدرسه از من می پرسیدند شغل پدرت چیست، می گفتم «زندانی»؛ زندان رفتن ایشان جهت من باعث افتخار بود؛ چون داشتند با ظلم مبارزه می کردند.»

وجهه علمی آیت ا… هاشمی

ممنوع الخروجی ۵عضو خانواده هاشمی!

فرزند آیت ا… هاشمی رفسنجانی دیروز در آیین شروع سال تحصیلی در دبیرستان دخترانه آیت ا… هاشمی رفسنجانی نکا گفت: معرفی وجهه علمی آیت ا… هاشمی مغفول مانده هست. یاسر هاشمی با بیان اینکه بااهمیت ترین اولویت جهت یک دانش آموز توجه به تحصیل است و از همین رو آیت ا… هاشمی رفسنجانی توجه خاص ای به اموزش و تربیت داشتند، گفت: ثبات و امنیت امروز جامعه مرهون زحمات و فداکاری های شهدا و بزرگان کشور هست. وی تصریح کرد: در این روز که توجه به مدرسه و دانش آموز هست، باید به معلمان زحمتکش نیز توجه شود که با صبر و متانت زحمات یک سال تحصیلی را به دوش می کشند تا آینده دانش آموزان را بسازند.

فرزند آیت ا… هاشمی با بیان اینکه مرحوم هاشمی پیش از آنکه یک سیاستمدار بزرگ در کشور باشد، به علم و دانش اندوزی دانش آموزان توجه خاص داشت، افزود: آیت ا… هاشمی پیش از انقلاب جهت تاسیس مدرسه رفاه تلاش کردند و شاید همان مدرسه پایه ای جهت پیشبرد اهداف و مواضع انقلابی بود. وی تاکید کرد: وجهه علمی آیت ا… هاشمی و توجه خاص به مقوله علم و اموزش و تربیت مغفول مانده است و مهم است دانش آموزان با ابعاد علمی این شخصیت برجسته زیاد آشنا شوند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مرحوم هاشمی یکی از مفسران بزرگ قرآن به شمار می آمدند، تصریح کرد: ایشان حتی در زندان های طاغوت با حفظ و تفسیر قرآن کریم ترساندن را به وقت تبدیل کردند و در جایگاه یکی از مفسران بزرگ قرآن قرار گرفتند. وی با بیان اینکه توجه مرحوم هاشمی رفسنجانی به علم و تربیت به عنوان پرسشها مهم بود، ادامه داد: آیت ا… هاشمی نه تنها بر تحصیل دانش آموزان، بلکه بر سلامت و ورزش آنها نیز تاکید می کردند.

اخبار سیاسی – آرمان/ مطهره شفیعی

واژه های کلیدی: زندان | سیاسی | فرزند | پرونده | دادگاه | زندانی | فرزندان | خانواده | محسن هاشمی | مهدی هاشمی | فائزه هاشمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz