ضعيف پادشاه تایلند قانون زندان تصویر

ضعيف: پادشاه تایلند قانون زندان تصویر شهروند تایلند اهانت به سگ ملکه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

روز پنج شنبه، سکه تمام بهار آزادی از دو کانال مهم عقب نشینی کرد تا بعضی از بازیگران بازار از احتمال افت زیاد این فلز گرانبها سخن بگویند.

دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

دو قطبی انتظارات معامله گران سکه

عبارات مهم : بازار

روز پنج شنبه، سکه تمام بهار آزادی از دو کانال مهم عقب نشینی کرد تا بعضی از بازیگران بازار از احتمال افت زیاد این فلز گرانبها سخن بگویند.

در ششمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی ۱۲۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با کم کردن از دو کانال ۲ میلیون و ۵۰۰ و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان روی قیمت ۲ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان قرار گرفت. زیاد معامله گران فنی بازار باور داشتند، در صورتی که سکه بتواند خود را نزدیک کانال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نگه دارد، در روزهای آینده شانس تکرار ثبت رکوردهای افزایشی را خواهد داشت؛ ولی کم کردن شدید آن در روز آخر هفته انتظارات کاهشی را در بازار فعال تر کرد. در حالی که عده ای از معامله گران افت روز پنج شنبه را اصلاح طبیعی قیمت بعد از چند روز زیاد کردن دانسته بودند، عده دیگری از فعالان عوامل دیگری را در اوج رفتن شدت افت فلز گرانبهای داخلی موثر دانستند.

دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

گروهی اعلام خبر بازارسازی جهت اوراق گواهی پیش فروش سکه را در کاهشی شدن انتظارات معامله گران برجسته کردند، حال آنکه عده دیگری زیاد به کم کردن قیمت دلار در بازار غیررسمی آزاد اشاره کردند. در روزی که سکه از دو مرز روانی پایین تر رفت، دلار نیز در بازاد آزاد نتوانست مرز ۷ هزار تومانی را حفظ کند. به گفته بعضی فعالان، دلار در معاملات دلالان در حجم عمده در ساعات انتهایی روز پنج شنبه در محدوده ۶ هزار و ۹۷۰ تومان معامله می شد.

به گفته یکی از بازیگران با تجربه بازار، معامله گران که در روزهای ابتدایی هفته خریدهای زیادی را صورت داده بودند، به یکباره در موقعیت فروش قرار گرفتند و قیمت را در مسیر کاهشی قرار دادند. توصیه مهم در مورد روند دلار و سکه اوج رفتن دامنه نوسانات بود. همچنین روز پنج شنبه، ارزش دلار در شهرهای مرزی پایین تر رفت. به گفته فعالان، با عوض کردن روند بازار، فروشندگان دست اوج را در بازار داشتند.

روز پنج شنبه، سکه تمام بهار آزادی از دو کانال مهم عقب نشینی کرد تا بعضی از بازیگران بازار از احتمال افت زیاد این فلز گرانبها سخن بگویند.

پس از افت سنگین سکه تمام بهار آزادی در روز آخر هفته، یک دو قطبی در مورد روند آینده این فلز گرانبها در بازار شکل گرفته هست. گروهی از سکه بازان باور دارند، هفته جاری بازار نوسانات کاهشی انتهای هفته گذشته را ادامه خواهد داد. این دسته استراتژی تازه سیاست گذار مبنی بر امکان خرید و فروش اوراق پیش فروش سکه در کنار کم کردن بهای اونس در بازارهای جهانی به زیر محدوده هزار و ۲۸۰ دلار را دو عاملی دانستند که می تواند قیمت سکه را نزولی تر کند. عده دیگری همچنان زیاد بر موقعیت فنی سکه تاکید دارند و عنوان کردند، رفتن به زیر دو مرز روانی در انتهای هفته نشانه ای از نبود میل به معامله گران جهت نگهداری سکه بوده هست. این دسته همچنان عنوان می کنند با وجود افت حباب سکه در روز آخر، ارزش بازاری این فلز گرانبها همچنان ۱۰۰ هزار تومان از ارزش ذاتی آن زیاد هست. این عده بر این اساس آینده نگری می کنند که قیمت سکه در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد در مقطعی به سوی ابتدای کانال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حرکت خواهد کرد تا حباب قیمت آن رو به تخلیه برود.

در حالی که یک قطب از معامله گران بازار انتظار ادامه افت سکه را دارند، گروه دیگری از معامله گران به زیاد کردن قیمت دل بسته اند. آنها عنوان کردند، زیاد معامله گران جهانی انتظار دارند بهای اونس در هفته جاری افت خاصی را تجربه نکند و همین عنوان می تواند از قیمت سکه در بازار داخلی حمایت کند. در کنار این، آنها تصور می کنند، اصلاح قیمتی روز پنج شنبه موقت بوده هست. از نظر آنها، معامله گران بعد از این افت خود را آماده می کنند که در قیمت های پایین تر اقدام به خرید کنند. بخشی از این دست معامله گران عنوان کرده اند، اتفاق خاصی نیفتاده است که جهت انتظار در میان معامله گران عوض کردن کرده باشد. از آن سو، این دسته از سکه بازان انتظار دارند که دلار نیز در هفته جاری بار دیگر به سوی قیمت های بالاتر حرکت کند. از نظر آنها در صورتی که دلار بتواند به بالای مرز ۷ هزار تومانی بازگردد، خریداران به بازار سکه باز خواهند گشت.

ضرب سکه گرفته شد

دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

سکه که در روزهای ابتدایی هفته در مسیر افزایشی قرار گرفته بود، در آخرین روز هفته با افت مواجه شد. موج اول افزایشی سکه از همان شنبه هفته گذشته شروع شد. در نوزدهمین روز خردادماه، سکه ۸۰ هزار تومان زیاد کردن را تجربه کرد و به قیمت ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسید. شیب زیاد کردن قیمت سکه در روز دوم هفته تندتر شد.

یکشنبه گذشته، سکه ۱۵۵ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و روی عدد ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان قرار گرفت. سکه در ۵ سال گذشته چنین رشد روزانه ای را تجربه نکرده بود و آخرین بار در آخرهای سال ۹۱ میزان رشد روزانه این فلز گرانبها از ۱۵۰ هزار تومان فراتر رفته بود. روز دوشنبه نخستین کم کردن فلز گرانبهای داخلی رقم خورد. در این روز سکه با ۲۵ هزار تومان کم کردن به قیمت ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسید. بعد از این افت، موج دوم افزایشی فلز گرانبهای داخلی از روز سه شنبه شروع شد. در چهارمین روز هفته گذشته، سکه ۵۷ هزار تومان رشد کرد و روی عدد ۲ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان قرار گرفت.

روز پنج شنبه، سکه تمام بهار آزادی از دو کانال مهم عقب نشینی کرد تا بعضی از بازیگران بازار از احتمال افت زیاد این فلز گرانبها سخن بگویند.

روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی به آستانه مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی رفت. با نزدیک شدن به این نقطه، فروش در معاملات فلز گرانبهای داخلی اوج رفت و به یکباره سکه تا کانال ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان عقب نشینی کرد. بعضی این اصلاح قیمتی را نشانه ای از برخورد سکه به سقف در نظر گرفتند؛ همان طور که این عده انتظار داشتند، قیمت فلز گرانبهای داخلی در روز پنج شنبه با موج فروش بیشتری مواجه شد تا یک رکورد کاهشی در این بازار به ثبت برسد. در ششمین روز هفته گذشته، سکه ۱۲۵ هزار تومان افت را به ثبت رساند و به بهای ۲ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان رسید.

دنیای اقتصاد

دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz